top of page
Bemutatkozás
A művészetterápiában az itt és mostból indulva nézünk rá az egyéni elakadásra. Főként rajzzal, dramatikus elemekkel dolgozunk.
Felderítjük a belső erőforrásokat, így kísérem végig azokat, akik segítségért fordulnak hozzám, mindezt pedig biztonságos önismereti keretek között.
2011-ben kezdtem a művészetterápia iránt érdeklődni, művészetterápiás tanulmányaimat a Magyar Művészetterápiás Egyesületben végeztem, majd a 3 éves képzést egy 150 órás Pszichodráma sajátélménnyel egészítettem ki.
Személyközpontú Tanácsadó tanulmányaimat 2018 őszén kezdtem meg a Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület Személyközpontú Pszichoterapeuta képzésén, Pintér Gábor és Pataky Krisztina vezetésével.
Gimnázium után a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-ének szakán, az ELTE BTK ének-zene, karvezető szakán, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zenetudományi szakán tanultam mesterfokozaton.
Kisebb formációkkal rendszeresen szoktam színpadon állni.
Kórusvezetőként működve szeretem ötvözni a klasszikus és dzsesszes műfajokat.
Mindezek mellett zeneiskolában és általános iskolában tanítok, egyéni és csoportos foglalkozásokat vezetek.
Mind a tanításban, mind a terápiás munka során fontos számomra a személyközpontú szemlélet által is megfogalmazott elfogadás és empátia.
Mi is az a művészetterápia? Hogyan segít?
A művészetterápia eszközként szolgál az érzelmek és gondolatok feltérképezésében, kifejezésében és oldásában. Az általa megjelenő új perspektíva segítségével a mentális egészség megőrzése, a szorongások oldása lehetővé válik biztonságos keretek között.
Hangsúlyozzuk, hogy nem elvárás a kreativitás, sem a művészi adottság, azzal dolgozunk, amivel a kliens ki tudja fejezni magát.
Egy terápiás ülés alkalmával:
-
Meghatározzuk a célt
-
Kiválasztjuk a megfelelő eszközt: rajz, festés, kollázs készítése, (ezt lehet egyénileg otthon is), zeneterépiás eszközök, hangszerek illetve dramatikus eszközök használata
-
Megbeszélés által hozzuk felszínre az alkotás közben keletkezett érzéseket, gondolatokat, megosztjuk, hogy ki mit lát az alkotásban, így létrejön a perspektíva-váltás.
Az eddigi kutatások alapján a művészetterápia az alábbi problémák kezelésében segít:
-
Szorongás
-
Depresszió
-
Rák
-
Egészségi állapot
-
Más egészségügyi problémákhoz kapcsolódó pszichés tünetek
-
Pszichoszociális problémák
-
Étkezési zavarok
-
Érzelmi nehézségek
-
Családi vagy párkapcsolati problémák
-
Poszttraumás stressz zavar (PTSD)5
-
Feszültség
-
A szerhasználat zavara
-
Trauma
-
Alacsony önbecsülés
Konzultáció díja:
14.000 Ft/óra
Rendelési idő:
Hétfő, Kedd 9-11-ig
Szerda, Csütörtök 10-12-ig
Kapcsolatfelvétel Eszterrel
Anchor 1
bottom of page